Lepení plexiskla a plastů

Lepením plexiskla rozumíme trvalé spojení plexisklových komponentů dohromady pomocí chemické látky, která dočasně narušuje strukturu plastů a po uschnutí vytváří pevný spoj. Nabízíme jak plošné lepení (vrstvení desek materiálu na sebe), tak běžnější spojení na hraně materiálu.

Druhy lepení plexiskla:

Lepení na tupo

Lepení na tupo

Lepení na 45°

Lepení na 45°

Lepení jednosložkovým lepidlem

Jedná se o nejčastější způsob lepení, který se provádí pomocí řídkého lepidla nanášeného k lepenému spoji, lepidlo mezi desky zateče kapilárně. Jedná se rychlý způsob lepení, bohužel lepený spoj obsahuje určité množství malých bublinek. Díky unikátním výrobním postupům však dokážeme tento problém do značné míry eliminovat.

Lepení dvousložkovým lepidlem

Složitější způsob lepení hran plexiskla, vyžaduje přesnou přípravu, zkušenost a zručnost při smíchání a včasném nanášení prostředku. Výsledkem je hezký čirý spoj, který neobsahuje bubliny.

Lepení UV lepidlem

V posledních letech značně rozšířený způsob lepení plexiskla. Jedná se o nanášení lepidla do místa lepu, následně se lepený spoj osvítí UV lampou, která svým UV zářením aktivuje lepidlo a to následně vytvrdne. Lepený spoj je vizuálně hezký a neobsahuje bublinky, bohužel však není příliš pevný.

Cena lepení plexiskla

Cenové nabídky lepených spojů vytvořené firmou Plexiplast s.r.o. jsou (jestliže tomu v nabídce není uvedeno jinak) tvořeny na lepení jednosložkovým lepidlem s hranami lepenými na tupo. Pokud si zákazník přeje jiný druh lepidla či způsob lepu, je potřeba tuto skutečnost sdělit při zasílání poptávky.