Řezání plexiskla (formátování na míru)

Nabízíme řezání plexiskla a řezání polykarbonátu (formátování přířezů) na míru dle požadavků odběratele. Řezání plexiskla a jiných plastů provádíme na naší provozovně opretaivně na počkání, včetně případné úpravy hran (leštění, matnění či mechanické sražení hran).

Pro stálé odběratele nabízíme možnost telefonické objednávky požadovaného formátu předem. Stačí pouze zavolat do provozní kanceláře a formátování provedeme před vaším příjezdem abychom vás časově nezatěžovali.

Široký sortiment nabízených materiálů určený pro široké portfolio odběratelů nám umožňuje prodávat materiál po částech, takže neplatíte celou desku ale pouze její odebíranou část.

Na přání zpracujeme i materiál, který nám sami dodáte.


Dělení a formátování plastových materiálů

Veškerý sortiment materiálů (plexisklo, polykarbonát, technické plasty, kompozitní desky, POM aj.) jsme schopni řezat na naší velkoformátové pile či běžné formátovací pile. Naše moderní strojní vybavení umožňuje efektivní, přesné a rychlé dělení materiálu na požadovaný rozměr.

Ukázka stroje

Ukázka strojního zařízení na dělení mateirálu

Ukázka pilového kotouče

Ukázka nástroje na řezání desek

Řezání plexiskla laserem

2D Řezání laserem je velice přesná, čistá a také rychlá metoda dělení a zpracování deskových materiálu. Při dělení požadovaného materiálu je minimální prořez materiálem a nevznikají tak žádné odpady při řezu jako například při třískovém obrábění (řezání, frézování, hoblování). Naše firma disponuje laserem Eurolaser o výkonu 100 W, o pracovní ploše stolu 1,2 x 2,2 m (max. formát zpracovatelného deskového materiálu je pak 2 x 3 m). Jsme schopni laserovat plexisklo do síly 20mm.

Při výrobě používáme nejčastěji extrudované plexisklo (značení XT), V případě požadavku zákazníka je možnost použití litého plexiskla (označení CAST). Dále je možné zpracovávat a vybírat z nejrůznějších barevných odstínů plexiskla, čirého, kouřového, opálového nebo translucentního materiálu vhodného na prosvětlení, strukturovaného plexiskla, antireflexního nebo satinového plexiskla (imitace pískovaného skla). Akryláty po řezu laserem mají čistou a čirou hranu a odpadá tak nutnost dalšího technologického zpracování - leštění hran plexiskla.

Výhody laserového řezání:

  • dokonale čistý a přesný řez, obvykle není potřeba dalších úprav
  • obrábění bez přímého kontaktu, bez upínání materiálu
  • možnost výroby složitých tvarů, detailů
  • široké spektrum deskových nekovových materiálů
  • možnost povrchového gravírování materiálů
  • kusová i sériová výroba

Řezání plexiskla na míru

Nabízíme prodej a řezání plexiskla na míru. Pro Vás to znamená, že nemusíte kupovat velké drahé plexisklové desky, zaplatíte pouze plochu materiálu, kterou od nás obdržíte. Máme dostatečně velký sortiment materiálu, abychom vám nabídli řezání plastů nejpoužívanějších barev, síly a typu materiálu. Standardem je také leštění hran po řezání, vytvoření fazet či rádiusů na uříznutém plexiskle, dle specifikace zákazníka.