Plastické nápisy a 3D nápisy

Plastická písmena a 3D písmena

Laserování písmen či celých nápisů z plexiskla je moderní a elegantní způsob tvorby reklam. Označení plastickými nápisy (často také 3D nápisy) je často používanou metodou pro označení firem či obchodů a jejich místní propagaci, využívané zejména v exteriérech. Tato varianta označení má rozsáhlé zastoupení na trhu, ať už se jedná o plastické nápisy nesvětelné, či podsvětlené reklamní nápisy.

Plexisklo (PMMA) je vzhledem ke svým vlastnostem velice vhodný materiál určený k tváření a použití v reklamním průmyslu. Ze zmíněného materiálu se poměrně snadno dají vytvářet efektní nápisy, svítící reklamy, různé banery a laserovaná písmena.

V reklamním průmyslu se používá plexisklo lehce transparentní, tj. světlo propustné, aby se dalo nasvítit diodami či jiným zdrojem světla. Z plexiskla vytváříme následující nápisy:

  • Laserovaná písma z jednoduchých materiálů o síle 3-10 mm (tj. běžně dostupné plexisklo).
  • Lepené krabicové písmo - krabicové písmo se nejčastěji lepí z materiálu o síle 3mm, je silné například 5 cm, duté. Dutý vnitřek slouží pro umístění zdroje světla.
  • Frézování písmen ze širokého plexiskla. Plexisklo se před frézováním lepí, lepí se různé barvy a síly materiálu.

Na celkovém vzhledu se dále podílí povrchová úprava leštěním, práškové lakování,či nástřik polyuretanovými nebo akrylátovými barvami.

Krabicové písmo

Jako krabicové písmo označujeme písmena vyrobená z materiálu o síle 3 mm, který je lepen do podoby trojrozměrného objektu. Vzniklá písmena mají určitou hloubku (typicky 50mm) a jsou uvnitř dutá. Tento vnitřní prostor je následně možné využit pro zapojení diod. Na přání zákazníka jsme schopni vyrobit krabicové písmo libovolného fontu písma a velikosti.