Prodej a zpracování polykarbonátu

Plný polykarbonát (PC)

Plný polykarbonát je transparentní materiál, který je mimořádně odolný proti nárazu. Jedná se o takzvaný netříštivý materiál. Vzhledem k této pozitivní vlastnosti je tento materiál hojně využíván pro výrobu ochranných krytů pracovních strojů. Plné polykarbonátové desky svým vzhledem připomínají sklo nebo plexisklo, na rozdíl od těchto materiálů jsou prakticky nerozbitné (houževnaté a tudíž odolné vůči nárazům).

Nejznámější obchodní značky polykarbonátu jsou:

  • Makrolon
  • Lexan

Standardně jsou dodávány čiré, můžeme však zajistit i barevné polykarbonáty, jako například opálové, bronzové nebo kouřové. Základní rozměr desek je 3050 x 2050 mm.

Výhody polykarbonátu:

- netříštivý materiál, dá se ohýbat za studena, vydrží větší teploty než plexisklo (trvale až 120°C)

Nevýhody polykarbonátu:

- netříštivost polykarbonátu je dána vysokou houževnatostí. Vysoká houževnatost však znamená, že materiál je snadno poškrabatelný

Polykarbonát na míru

Zajišťujeme prodej a řezání polykarbonátu na míru. Zaplatíte pak pouze za materiál, který skutečně potřebujete. Zajišťujeme taktéž povrchovou úpravu hran po řezu. Malé série z čirého polykarbonátu jsme obvykle schopni vyrobit v naší provozovně na počkání.

Dutinkový polykarbonát (PC)

Dutinkový polykarbonát vyniká vlastnostmi, jako jsou například tepelné, izolační, nerozbitné. Tyto nesporné výhody předurčují dutinkový polykarbonát k využití jako střechy pergol (zastřešování), zimních zahrad, dále k zasklívání ploch.

Polykarbonátové desky mají samozřejmě ochranu proti UV záření, tato ochrana předurčuje použití polykarbonátu v exteriéru, kde je vystaven nepříznivým klimatickým jevům.

Díky vysoké rázové houževnatosti zajišťují polykarbonátové desky vysokou bezpečnost, je vyloučen vznik střepů a dále se minimalizuje možnost poškození při dopravě a montáži. Polykarbonátové komůrkové desky lze instalovat rovné nebo ohnuté zastudena.

Vlastnosti komůrkového polykarbonátu:

  • extrémní odolnost proti rozbití
  • vysoká odolnost proti povětrnostním vlivům
  • nízká hmotnost
  • snadná zpracovatelnost a montáž
  • stabilita fyzikálních a mechanických vlastností v širokém teplotním rozmezí ( -40 °C až +115 °C)
  • vynikající tepelně izolační vlastnosti
  • možnost ohýbání za studena