Logo
+420 778 486 578 info@plexiplast.cz
Otevírací doba: PO–PÁ 08.00–16.30

Plexisklová světla

Designová světla a svítidla

Z plexiskla také vyrábíme osvětlení jak do interiérů, tak do exteriérů. Pro výrobu světel se využívají opálové materiály, které mají různou propustnost světla. Čím má materiál menší propustnost světla, tím má větší rozptyl (nejsou vidět bodové diody) a naopak. Přitom je žádoucí mít co největší rozptyl světla a zároveň vysokou propustnost, aby plexisklové světlo v maximální míře osvětlilo danou místnost.

Zabýváme se výrobou dvou druhů světel:

  • Světla vyrobené z foukaných čoček (viz obrázky). Tato světla mají tvar čočky či elipsy a jsou lehce vyfouknutá. V interiéru vypadají velice esteticky.
  • Světla frézovaná. Tato světla se frézují ze silného materiálu (cca 20mm). Materiálu se dává určitý tvar, do kterého se následně umístí diody a ty zabezpečí rozzáření a prostup světla celým materiálem. Tato světla jsou velice moderní a estetická. Mají obrovskou výhodu, která tkví v možnosti vyfrézování téměř jakéhokoliv tvaru světla.

Příklady světel můžete shlédnout v galerii níže:

Nenašli jste co hledáte? Máte představu, jaký tvar a rozměr svítidla by se hodil na osvětlení Vašeho prostoru? Zašlete nám svůj návrh, rádi Vám připravíme nabídku zpracování.

Atypická svítidla

Jsme schopni na zakázku vyrobit netypické tvary světel, vše dle vlastní představivosti klienta.

  • světla do obývacích pokojů
  • světla do kanceláří
  • světla do obchodních center
Diody versus žárovky

Frézovaná světla zpravidla obsahují tzv. diodové moduly, které zabezpečí dostatečnou intenzitu světla pro osvícení. Zdrojové napětí modulů je 12 V.

Čočky a elipsy obsahují standardně úsporné žárovky se jmenovitým napětím 230V.